در شماره بیست‌ویکم چه می‌خوانیم. .

شماره بیست‌ویکم فصل‌نامه «جُنگ هنر مس»، به‌ تاریخ بهار ۱۴۰۱ منتشر شده است.

شماره تازه این مجله فرهنگی و هنری، در سه فصل انتشار یافته است: فصل فرهنگ، فصل شعر و فصل هنرهای تجسمی.

در فصل فرهنگ، یادداشت‌هایی به یاد زنده‌یاد «سیدمحمود دعایی» و زنده‌یاد «محمدحسن مرتجا» (شاعر) که به‌تازگی درگذشته‌اند، انتشار یافته است.

پرونده اصلی این شماره که در فصل شعر قرار گرفته، پرونده‌ای است برای شاعر معاصر «منصور اوجی». در این پرونده که با عنوان «شاخه‌ای از ماه» منتشر شده، نوشتارهایی می‌خوانیم از: عبدالرحمن مجاهد نقی، منوچهر آتشی، سیدعلی میرافضلی، مرتضی کاردر، شهریار مندنی‌پور، سیروس رومی، کورش کمالی سروستانی، فیض شریفی و مسعود نورالدینی. گزیده‌ای از شعرهای کوتاه «منصور اوجی» و گزیده‌ای از عکس‌های او نیز، در این پرونده انتشار یافته است.

همچنین در این فصل، به‌مناسبت برگزاری دومین جشنواره ملی شعر کوتاه «آن»، به این جشنواره و موضوع «شعر کوتاه» پرداخته شده است و مطالبی از بیژن ارژن، اسماعیل امینی، مهدی حسنی باقری، علیرضا رعیت حسن‌آبادی، علی حیدری‌زاده، اکبر اکسیر، حسن رجبی بهجت، صادق رحمانی، حمیدرضا شکارسری، عباس صادقی زرینی، گلاله هنری و پوران علی‌پور به چاپ رسیده است.

در فصل هنرهای تجسمی هم مطالبی درخصوص عکاسی به چشم می‌خورد. در این فصل، کتاب تازه «تاریخِ عکاسی و عکس‌های تاریخیِ کرمان» اثر عباس افضلی ننیز معرفی شده است.

این شماره از مجله، در ۱۷۶ صفحه انتشار یافته است.

 

> فهرست کامل شماره بیست‌ویکم «جنگ هنر مس» را دریافت کنید

مرورگر

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.